Ir Barto aš žinau, ką man reikia sugalvoti, kad galėčiau perskaityti. Mokantis mintinai eilėraštį A

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Solnyshko“ Morshansky rajonas, Tambovo sritis

Pamoka apie kalbos raidą vidurinėje grupėje

Pedagogas: Khadeeva I.F.

Tema: Skaityti mėgstamus eilėraščius apie žiemą.

Mokantis mintinai A. Barto eilėraštį „Žinau, ką man reikia sugalvoti“

Tikslas: Sužinokite, kokias programas žino vaikai. Padėkite vaikams prisiminti naują eilėraštį. Išmokykite vaikus įminti mįsles ir atlikti mokytojo pavestas kūrybines užduotis. Ugdyti vaikų gebėjimą išbaigti geometrines figūras detalėmis, išgaunant holistinį vaizdą. Ugdyti meilę gimtajai gamtai, gebėjimą matyti grožį bet kuriuo metų laiku.

Vystymo aplinka: paveikslai, vaizduojantys žiemos peizažą.

Medžiagos pamokai: piešiniai mįslėms, žalios lėkštės, saulė, kortelės piešiniams modeliuoti.

Pamokos eiga

Pedagogas: „Vaikinai, šiandien pamokoje mes su jumis važiuosime stebuklingomis rogėmis į pasakišką kelionę į „Žiemos mišką“. Kelionė bus įdomi ir įdomi. Pakeliui prisiminsime mėgstamus eilėraščius apie žiemą ir išmoksime naują A. Barto eilėraštį „Žinau, apie ką galvoti“. Eilėraštis duos mums patarimų - „Kaip patekti iš žiemos į vasarą?

Ar tu pasiruošęs?

Vaikai: "Taip!"

Pedagogas: „Geros kelionės! (Skamba muzika).

Vaikinai, norėdami patekti į stebuklingą mišką, užminkite mįsles, o tada šimtametės pušys ir eglės išsiskirs ir įleis mus į pasakų mišką.

Žaidimas „Mįslės ir spėlionės“

Pasakysiu tau mįsles. Turite atspėti ir pasakyti, kuriam metų laikui priklauso šis gamtos reiškinys, susirasti šį reiškinį atitinkantį paveikslėlį ir pritvirtinti prie magnetinės lentos.

Aš gyvenau vidury kiemo

Kur vaikai žaidžia.

Bet nuo saulės spindulių

pavirkau upeliu. (Sniego senis)

Ji auga aukštyn kojom

Auga ne vasarą, o žiemą.

Bet saulė ją kepins -

Ji verks ir mirs. (Varveklis)

Antklodė balta

Pagaminta ne rankomis

Jis nebuvo austas ar pjaustytas,

Nukrito iš dangaus ant žemės. (Sniegas)

Keista žvaigždė

Nukrito iš dangaus

mano delne

Ji atsigulė ir dingo. (Snaigė)

Miega žiemą

Vasarą aviliai maišomi. (Turėti)

Pedagogas: „Taip, vaikinai. Visos šiandienos mįslės yra apie žiemą. Jas išsprendę gavome leidimą į „Stebuklingąjį žiemos mišką“. Nenustebkite, jei su jumis kalbėsis gyvūnai, paukščiai ir medžiai.

O, kas juda po sniegu?

Vaikai: "Tai ežiukas!"

Pedagogas: „Labai noriu bent ką nors sužinoti apie žiemą, palyginti su vasara. Kol kas tik supratau, kad žiemą labai šalta, nes neturiu kailio, o adatos manęs visiškai nešildo.

Pedagogas: „Vaikinai, ežiukas žiemą miega kaip meška, bet mūsų ežiukas specialiai nusprendė neiti miegoti, nori pažiūrėti į žiemą, nes žiemos nematė. Skaitykime svečiui eilėraščius apie žiemą.

Tu, žiema-žiema,

Ji jį susuko ir nušlavė.

Visi takai, visos pievos

Sonechkai nėra kur eiti.

Einant gatve

Kalėdų Senelis.

Šerkšnas sklaidosi

Ant beržų šakų.

Vaikščioja su barzda

Balta dreba,

Traukia koja

Pasigirsta tik traškesys.

Ne vėjas siautėja virš miško

Iš kalnų upeliai nebėgo.

Šalčio vaivada patruliuoja

Vaikščioja po savo turtą.

V. Orlovo eilėraščio „Kodėl meška miega žiemą“ dramatizacija

Meška, meška,

Kas tau nutiko?

Kodėl miegi žiemą?

Nes sniegas ir ledas

Ne aviečių ar medaus.

Mokantis A. Barto eilėraštį „Žinau, ką man reikia sugalvoti“

Pedagogas: „Ežiuku, dabar tu žinai, kas yra žiema. Vaikinai, atsakykite į klausimą: ar pasiilgote vasaros?

Vaikai: "Taip!"

Pedagogas: Agnia Barto, vaikų rašytoja, labai myli vaikus ir parašė daugybę eilėraščių, kuriuos mylite ir žinote. Ji rado būdą, kaip įtikti sau ir tau, kaip sugrąžinti vasarą vasarą. Klausyk.

Mokytojas keletą kartų skaito eilėraštį. Tada kartu su vaikais deklamuoja pirmąją eilėraščio dalį, o antrąją skaito vaikas, per žalią lėkštę žvelgdamas į jį supantį pasaulį.

Aš žinau, ką man reikia sugalvoti

Kad nebebūtų žiemos,

Taip kad vietoj aukštų sniego pusnių

Aplinkui žaliavo kalvos.

– O tu žinai? – vaiko klausia mokytoja.

Vaikas: "Aš žinau".

Žiūriu į stiklą

Žalia spalva

Ir iškart žiema virsta vasara.

Skaitymas veiduose kartojamas.

Pedagogas: „Ežiukas, vidurinės grupės vaikai puikiai gali atskirti vasarą nuo žiemos. Ateik žaisti su mumis.

Žodžių žaidimas „Žiema – vasara“

Kai kalbu apie vasarą, pakelk savo linksmą saulę ir šypsokis. O kai aš kalbu apie žiemą, pakelk debesį ir padaryk liūdną veidą

Atėjo šaltas oras ir vanduo virto ledu.

Linksmai čiulba žiogai.

Dima nuėjo į mišką skinti braškių.

Ant šermukšnio atrodykite kaip buliai.

Kregždė po mūsų stogu iškėlė lizdą.

Pučia ledinis vėjas.

Žemę dengia žalia žolė.

Pedagogas: „Gerai, visi. O dabar Ežiuk, pasakyk man A. Barto eilėraštį atsisveikink.

Vaikai skaito pirmąją eilėraščio dalį, o ežiukas skaito antrąją dalį.

Pedagogas: „Vaikinai, laikas, skirtas kelionei, baigėsi. Norėdami grįžti į savo mylimą darželį „Solnyshko“, turime atlikti užduotį.

Žaidimo užduotis „Žiemos simuliacija“

Mūsų užduotis yra baigti piešti Kalėdų eglutę ir sniego senį.

Vaikinai, lipkite į roges. Vykstame namo. (Skamba muzika).


Tikslas: supažindinti vaikus su naujuoju Agnios Barto eilėraščiu.

Tikslai: išmokyti vaikus įsiminti eilėraščius pagal schemą; stiprinti gebėjimą atsakyti į klausimus pilnais sakiniais; žadinti vaikams norą intonuotai ir išraiškingai deklamuoti pažįstamus A. Barto eilėraščius; ugdyti teigiamą požiūrį į poeziją; lavinti vaikų regimąją atmintį.

Įranga ir medžiagos: Agnios Barto portretas, paveikslėliai A. Barto eilėraščiams, skrynia, balto popieriaus lapai (kiekvienam vaikui), žalios lėkštutės (kiekvienam vaikui), A. Barto eilėraščio schema „Žinau, ko man reikia ateiti kartu su“.

GCD judėjimas:

Organizavimo laikas:

Pedagogas: - Labas rytas! Vaikinai, šiandien mums neįprasta diena. Pas mus atėjo svečiai. Pasisveikinkime su jais!

Pedagogas: - Vaikinai, ar jums patinka knygos? Priartėkime prie parodos. Pažvelkite į priešais save esantį Agnios Lvovnos Barto portretą. Ji rašė ne tik mažiesiems, bet ir vyresniems vaikams. Prisiminkime eilėraščius kartu. Kad būtų lengviau atsiminti, parodysiu nuotraukas.

Mokytojas parodo pirmąją nuotrauką.

Kas čia? (Turėti). Kodėl jis liūdnas? (Vaikų atsakymai)

Mokytojas su vaikais prisimena eilėraštį.

Meškiukas nukrito ant grindų

Miško letena buvo nuplėšta

Aš vis tiek jo nepaliksiu

Nes jis geras

Kaip mes galime padėti Mishka? (Susiūkite pėdą.)

Parodykite zuikio nuotrauką.

Kas atsitiko mūsų zuikiui, galime sužinoti iš eilėraščio.

Šeimininkas zuikį paliko

Lietuje liko zuikis.

Negalėjau pakilti nuo suolo

Visas šlapias iki odos

Vaikinai, kaip galėčiau padėti zuikiui? (zuikį nusausiname puriu rankšluosčiu ir padedame ant žolės saulėje).

Vaikinai, kas yra šioje nuotraukoje? (Praeiti).

Jautis eina ir supasi

Eidamas atsidūsta:

Oi, lenta baigiasi

Dabar aš nukrisiu.

Mokytojas parodo tokį paveikslėlį, kuriame pavaizduotas sunkvežimis, ridenantis katę).

Koks eilėraštis apie sunkvežimį?

Ne, mes neturėjome nuspręsti

Važiuoti kate automobilyje:

Katė nėra pratusi jodinėti -

Sunkvežimis apvirto.

Bet, vaikinai, prisiminėme A. Barto eilėraščius. Šių eilėraščių mokėmės būdami maži, bet dabar jau užaugome ir mokysimės naujo eilėraščio.

Kūno kultūros minutė

Aš einu, o tu eini – vienas, du, trys (einame vietoje).

Aš dainuoju, o tu dainuoji – vienas, du, trys (plojame rankomis).

Vaikščiojame ir dainuojame – vienas, du, trys (šokinėjame į vietą).

Gyvename labai draugiškai – vienas, du, trys (vaikštome vietoje).

Dabar sėskime prie stalų, vaikinai.

Žiūrėkite, vaikinai, aš jums atnešiau skrynią. Tai stebuklinga; norėdami jį atidaryti, turite ištarti magiškus žodžius: „Krūtinė, atidaryk, prašau! “ Oi, neatsidarys, prašau padėk man, sakykime kartu: „Krūtinė, atidaryk, prašau! “

O skrynioje yra stebuklingų daiktų, kurie gali pagerinti nuotaiką, ar žinote kodėl?

Pažiūrėkime kartu:

Didaktinis žaidimas „Kaip tai atrodo“:

1. Dėžutėje turiu balto popieriaus lapą, surask jį savo lėkštėje, kaip jis atrodo? (vaikų atsakymai) Dabar pažiūrėk, ką matai? (vaikų atsakymai) Taigi, koks tai popierius? (vaikų atsakymai) Teisingai, nepermatoma.

2. O tai žalias plastikas, jo spalva panaši į ką? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Vaikinai, koks dabar metų laikas? (vaikų atsakymai). Kokius dar sezonus žinai? Koks metų laikas tau labiausiai patinka?

Agnia Barto parašė eilėraštį „Žinau, ką man reikia sugalvoti“:

Aš žinau, ką man reikia sugalvoti

Kad nebebūtų žiemos,

Taip kad vietoj aukštų sniego pusnių

Aplinkui žaliavo kalvos.

(Dabar mes ramiai atsikelsime ir eisime prie lango, žiūrėsime pro plastiką už lango).

Žiūriu į stiklą

Žalia spalva,

Ir iškart žiema

Virsta vasara.

Sėdame prie stalų. Ar jums patiko Agnios Barto eilėraštis? Pažvelkite į schemą, kaip įsiminti šią eilutę (Pasako eilėraštį pagal schemą). Pakartokime tai kartu.

Kas gali pats perskaityti šią eilutę pagal diagramą?

Paskutinė dalis:

Ar jums patiko naujasis eilėraštis?

O kas pats gali deklamuoti eilėraštį?

Kas dar patiko pamokoje?

Tikslai: lavinti vaikų kalbą ir atmintį, išmokyti emocingai ir išraiškingai deklamuoti eilėraštį. Smulkiosios motorikos ugdymas.

Parengiamieji darbai: Mėgstamų eilėraščių kartojimas, žiemos, pavasario, vasaros ženklų kartojimas.

Medžiagos: Agnios Barto portretas, vaikiškos knygelės su eilėraščiais ir iliustracijomis, kiekvienam vaikui žalios skaidraus plastiko gabalėliai.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, koks dabar metų laikas mūsų kieme? (žiema). Kaip jūs ir aš suprantame, kad dabar žiema?

Vaikai atsako vardydami žiemos ženklus.

Pedagogas: Ar norėtumėte, kad vasara ateitų greičiau? Kas tau patinka vasarą?

Vaikai atsako.

Pedagogas: Šiandien noriu supažindinti jus su autoriumi, kuris sugalvojo, ką reikia padaryti, kad žiema greitai virstų vasara. Tu esi susidomėjęs? Tai Agnia Barto. Štai jos portretas. Jūs ir aš jau žinome daugelį jos eilėraščių mintinai. Pažiūrėkite į ryškias paveikslėlių knygas, kurias ji jums turi. Klausyk, ką ji sugalvojo.

Aš žinau, ką man reikia sugalvoti

Kad žiemos nebebūtų.

O jei vietoj didelių sniego pusnių

Aplinkui žaliavo kalvos.

Imu žalią stiklinę

Ir iškart žiema virsta vasara.

Pedagogas: Ką autorė sugalvojo, kad nebebūtų žiemos? Pažiūrėkime, ar stiklas tikrai padeda žiemą paversti vasara. Dabar duosiu tau stiklinę, o tu galėsi apsižvalgyti pro jį ir pro langą. Kas nutiko?

Mokytojas kartu su vaikais keletą kartų pakartoja eilėraštį, kai kurių vaikų paprašo atskirai perskaityti eilėraščio eilutes iki galo.